Bezpieczny laptop

Przenośne komputery – laptopy stały się podstawowym narzędziem pracy, a zgromadzone na nich dane często zawierają bardzo ważne informacje o działalności firmy. Bardzo istotne jest by taki komputer był maksymalnie zabezpieczony.

 

Dobrym sposobem na zabezpieczenie dane na komputerze jest szyfrowanie dysków. Użytkownicy nowych systemów operacyjnych MS Windows mogą skorzystać z wbudowanego szyfrowania dysków funkcją BitLocker, zapewniającą ochronę pamięci masowych komputera.

 

Osoby, które nie mają odpowiedniej wersji systemu Windows lub wolą skorzystać z lepszych opcji szyfrowania danych, mogą wybrać inne rozwiązania. Ostatnio opinie o DESlock+ są bardzo pozytywne, zarówno wśród użytkowników domowych jak i w firmach.

 

Rozsądek jest najważniejszy

Uwaga! Żadne, nawet najbardziej zaawansowane oprogramowanie do szyfrowania i zabezpieczenia danych nie uchronią użytkowników przed ich utratą, jeśli nie będą oni przestrzegać najprostszych zasad. Niestety mimo wieloletnich doświadczeń, nadal najsłabszym ogniwem systemów ochronnych danych pozostaje człowiek.

 

Zaufali nam