Dlaczego warto szyfrować dane

W ostatnim czasie szczególnie istotnym zagrożeniem stała się utrata danych zapisanych na urządzeniach przenośnych, narażonych na kradzież lub zgubienie.. Trudno wyobrazić sobie pracę bez urządzeń mobilnych, dlatego najlepiej było by unikać zapisywania poufnych informacji na tego typu urządzeniach czy nośnikach. Niestety często jest to niemożliwe, dlatego zawsze powinniśmy szyfrować dane zapisywane na komputerach przenośnych i nośnikach danych typu pendrive. To pozwoli na uniknąć czasem naprawdę kosztownych strat.

 

Szyfrowanie całej partycji lub dysku przydaje się wtedy, gdy trzeba zabezpieczyć duże ilości danych. Taką funkcjonalność posiada oprogramowanie do szyfrowania DESLock+. Poza opcją FullDiskEncryption możliwe jest tworzenie partycji wirtualnych, szyfrowania wybranych plików i katalogów, oraz integracja z programem pocztowym Outlook i możliwość szyfrowania korespondencji e-mail.

 

Szyfrowanie danych w DESLock+ jest oparte na kluczu, który umożliwia zaszyfrowanie i odszyfrowanie wybranych informacji. Dane, które potencjalny złodziej uzyskuje są nie do odczytania bez znajomości tego klucza – hasła, należy więc zadbać by było ono silne..

 

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem jak szyfruje DESLock+ możes zgłosić się do nas po darmową wersję oprogramowania lub skorzystać z naszego internetowego webinarium o szyfrowaniu danych.

Zaufali nam