Dlaczego warto wybrać ESET Endpoint Encryption?

WYMOGI PRAWNE

Aktualnie istniejące regulacje prawne, wymagają od firm zabezpieczania swoich danych poprzez zastosowanie rozwiązań szyfrujących. Do takich regulacji zaliczamy między innymi PCI-DSS, RODO, HIPAA, GLBA oraz SOX. Ważnym faktem jest również to, że rozwiązania szyfrujące przestały być dodatkiem do popularnego antywirusa, a stały się kluczowym zabezpieczeniem danych w firmie.

NARUSZENIA DANYCH

Media coraz częściej informują o cyberatakach na instytucje rządowe i firmy. W takichu sytuacjach, jeśli w zaatakowanych organizacjach nie stosowano skutecznych narzędzi do szyfrowania danych, niemal pewnym jest, że prócz samego złamania zabezpieczeń, doszło także do wycieku danych. Niestety, nie każda firma dostrzega niebezpieczeństwa związane z tego typu sytuacją.

Każde przedsiębiorstwo i instytucja musi jednak mieć na uwadze, że posiada, przechowuje i przetwarza dane, które nie mogą zostać ujawnione. Zaliczamy do tego między innymi informacje dotyczące klientów, pracowników oraz ogólnie pojęte dane osobowe. Wdrażając rozwiązanie szyfrujące ESET Endpoint Encryption w firmie, odczytanie danych przez nieuprawnioną osobę staje się niewykonalne..

OCHRONA ZDALNYCH PRACOWNIKÓW

Częste podróże pracowników, praca zdalna stały się codziennością praktycznie w każdej współczesnej firmie. Tego typu praca „w biegu” – na lotnisku czy w kawiarni, znacznie zwiększa ryzyko zgubienia lub kradzieży firmowych komputerów i nośników danych. Zdalni pracownicy stanowią również wyzwanie w przypadku konieczności błyskawicznego odcięcia pracownika od kluczowych dla firmy danych, w przypadku zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy.

W przeciwieństwie do dostępnych na rynku rozwiązań konkurencyjnych, ESET Endpoint Encryption umożliwia zdalne wyłączenie służbowego laptopa, blokując tym samym dostęp do firmowych danych. Wszystko to dzieje się w ciągu kilku sekund po nawiązaniu przez komputer połączenia z Internetem, bez konieczności ustanawiania dedykowanego tunelu VPN.

Zaufali nam