Ty też możesz mieć swojego smoka! DESlocka+

W dzisiejszych czasach serce każdej firmy tkwi w jej komputerach. Znajdują się tam wszystkie poufne dane, które stanowią o być albo nie być każdej działalności. Komputery oznaczają wiele udogodnień i usprawnień, lecz wiąże się z nimi także wiele naprawdę poważnych zagrożeń. O ile w przypadku zainfekowania komputera bądź kradzieży danych w wypadku użytkowników domowych nie dochodzi do zbyt wielkiej katastrofy, to w wypadku firm jest to największa z możliwych tragedii. To taka, która może skończyć się całkowitym upadkiem prężnie rozwijającej się przez wiele lat działalności. W tym wypadku dane są jak księżniczki zamknięte w wieży i przydałby się jakiś smok do jej pilnowania.

 

eKonferencja DESlockTakim „smokiem” jest na pewno szyfrowanie danych, które zwiększa to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo firmowych komputerów. Gdy się ich używa, to w wypadku kradzieży czy innej utraty sprzętu, znajdujące się na nim dane okazują się bezużyteczne dla konkurencji oraz dla złodzieja. Zabezpieczanie danych nie jest więc opcjonalne, jest po prostu obligatoryjne. Istnieje ogromna liczba programów przeznaczonych do szyfrowania danych, lecz większość z nich chroni komputer w wymiarze podstawowym i przeznaczona jest raczej dla użytkowników domowych, czyli tych mających całkiem zrozumiale nieco mniejsze wymagania odnośnie bezpieczeństwa własnych komputerów. Oczywiste jest, że firmy ryzykują o wiele więcej od osób prywatnych, w związku z czym wymagają one ochrony danych na o wiele wyższym poziomie niż ten standardowy. Tyczy się to, rzecz jasna, zarówno służbowych komputerów stacjonarnych, jak i laptopów. Każdy sprzęt, na którym znajdują się istotne informacje, jest na wagę złota i wymaga zabezpieczenia. Nie można w końcu pozwolić na to, aby bardzo ważne informacje związane z mechanizmami działania firmy wyciekły dokądkolwiek: albo ma je firma – „matka”, albo nie ma ich nikt.

 

Jeżeli chodzi o profesjonalne oprogramowanie do szyfrowania danych dostępne na rynku, to idealnym rozwiązaniem w tym zakresie jest narzędzie o nazwie DESlock+. Jego zaletą jest to, że umożliwia on totalne szyfrowanie dysków i stacji roboczych i nie wymaga dużej uwagi i pracy od użytkowników. Umożliwia on także szyfrowanie korespondencji e-mailowej, a także wybranych plików i folderów. To w pełni skuteczne i niezwykle pomocne programowanie, dające pożądane rezultaty i pełnię bezpieczeństwa dla firmy.

Zaufali nam